Akustik Labirent Sünger

Akustik  labirent sünger akustik düzenleme ve ses yalıtım uygulamalarında kullanılan yüksek ses yutum değerlerine sahip süngerdir. Birinci sınıf kalitede üretimi gerçekleştirilen bu süngerler yanmazlık özelliktedirler. Farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretimi sağlanan süngerlerin küf yapmaz ve koku yapmaz yapısı vardır. Poliüretan ham maddesinden üretilen süngerler esnek ve kolay uygulanabilen bir yapıya sahiptirler.

Ortam akustiğini sağlayan süngerler eko, yankı gibi problemlere karşı kullanılmaktadırlar. Poliüretan ham maddesinden üretilen akustik süngerler ses yalıtımı dışında ayrıca dekoratif bir görünüm sağlarlar. Ses emici özelliğe sahip süngerler yüksek hava şartlarında dahi yıpranma ve aşınma gibi durumlara maruz kalmazlar.Akustik Labirent Sünger

Yanmaya karşı dayanıklı en çok tercih edilen süngerlerden biri olan labirent süngerlerin esnek ve kolay uygulanabilen yapısı vardır. Akustik Labirent sünger fiyatları malzemenin yoğunluk ve kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir. Ses  emici ve akustik düzenleyici özelliğe sahip süngerler özel solid yapıştırıcısı ile uygulanmaktadır. Ayrıca kendinden yapışkanlı modelleri mevcut olup kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Akustik süngerlerin bariyerli modelleri ile yoğun ses temposunu kesebilir etkili bir ses izolasyonu uygulaması sağlayabilirsiniz.

Ses yankılanmasını engelleyen ve gürültüleri yutan yüksek ses emilim değerine sahip süngerlerdir. Bir çok alanda etkili performans sağlayan akustik süngerler ses yalıtımında etkili performans sağlamaktadırlar. Akustik süngerlerin içeriğindeki kimyasallar zararlı atık ihtiva etmez.

Akustik Labirent Sünger Akustik Labirent Sünger

Akustik Labirent Sünger Kullanım Alanları

Müzik stüdyoları, sinema, tiyatro, fabrikalar, ofisler gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiğini iyileştirmek amaçlı kullanılan piramit veya viyol (karton yumurta kabı formu) şekilli sünger ürünlerdir.

Ses yalıtımı, bir mekandan diğer bitişik mekana ses enerjisinin geçiş yaparken iki mekanın ara kesitinde (duvar, döşeme, tavan) diğer mekana rahatsızlık vermeyecek belli bir orana indirgenmesi, ses azaltımıdır. Yumurta ve piramit süngerler ses yalıtım sisteminin bir parçası ve ses yalıtımına faydalı olmakla beraber esas görevleri iç ortamda ki ses enerjisinin yansımalarını engellemek, yansıma sürelerini (reverberasyon) düzenleyerek iç ortam akustiğini istenilen amaca uygun hale getirmektir.

Akustik Labirent Sünger  Teknik Özellikleri

  Ürün Tipi   Poliüretan Sünger
  Plaka Boyuru   100 x100 cm  200×200 cm
 Paket   10 adet   1 Paket 10 m² Satılır.
  Kalınlık   30mm  40mm  50mm özel kesim mümkündür.
 Renk   Siyah ( koyu andazit gri ) ve beyaz standart, renkli üretimi mümkündür
  Yoğunluk   50 ile 60 Kğ / M³ densite yoğunluktadır. Ancak istenilen farklı yoğunluklarda üretim mümkündür.
  Sıcaklık Dayanımı   Alev almaz sertifikalıdır
  Yapışkanlık   İsteğe Göre Fiyat Değişir
  Kullanım   Müzik odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayınevi, spor salonu, eğlence mekanları.
[Toplam:2    Ortalama:5/5]