Akustik Spesiyal Sünger

Akustik special sünger ; Özel bir görünüm kazandırılmış, yüksek değerlerde ses yutum ve yalıtım özelliğine sahip, efor poliüretan bazlı vivol sünger akustik malzemedir. Ses yalıtım ve izolasyon uygulamalarında kullanılmaktadır. Ses yankılanmasını engelleyen ve gürültüleri yutan yüksek ses emilim değerine sahip yanmaz köpüklerdendir.

Jenaratör makine dairesi gibi yüksek gürültülü mekanik sesleri sönümlemede etlili ses yalıtımı ve izolasyonu malzemesidir. Diğer müzik sektöründe kullanılan akustik yumurta ve piramit süngerlerden iki kat daha fazla performansa sahip profesyonel bir akustik malzemedir. Sena foam teknik süngerler olarak hem ekonomik hemde etkili kesin sonuç elde edebileceğiniz üst segment bir teknoloji ürünüdür.

Akustik Special Süngerler İsteğe Bağlı Olarak , Normal Special Sünger, Alev Almaz Special Sünger ve Yanmaz Basoetct Special Sünger Gibi Birçok Özellikte ve Yoğunlukta Üretilmektedir.Özelikle Jeneratör Makine Daireleri Ses Yalıtımları ve İzolasyonlarında İdeal Profesyonel Yalıtım Süngeridir.Opsiyonel Olarak Kendinde Yapışkanlı ve Kauçuk Ağır Bariyerle Yalıtımı Güçlendirilmiş Olarakta Üretilmektedir.Ürünün İçine Yerleştirilen Ağır Bariyer Special Süngeri 3 Katı Etkili Kılıyor.Akustik Special Sünger

Akustik Special Sünger Kullanım Alanları

Müzik stüdyoları, sinema, tiyatro, fabrikalar, ofisler gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiğini iyileştirmek amaçlı kullanılan piramit veya viyol (karton yumurta kabı formu) şekilli sünger ürünlerdir. Poliüretan köpükten imal Echopol ve Firex ile melamin köpüğünden imal Basotect markalı ürünlerin farklı özellikleriyle alternatif seçimlere imkan sağlanır. Stoklarımızda mevcuttur.

Ses yalıtımı, bir mekandan diğer bitişik mekana ses enerjisinin geçiş yaparken iki mekanın ara kesitinde (duvar, döşeme, tavan) diğer mekana rahatsızlık vermeyecek belli bir orana indirgenmesi, ses azaltımıdır. Yumurta ve piramit süngerler ses yalıtım sisteminin bir parçası ve ses yalıtımına faydalı olmakla beraber esas görevleri iç ortamda ki ses enerjisinin yansımalarını engellemek, yansıma sürelerini  düzenleyerek iç ortam akustiğini istenilen amaca uygun hale getirmektir.Akustik Special Sünger Teknik Özellikleri

Akustik Spesiyal Sünger Teknik Özellikleri

Ürün Tipi   Poliüretan Sünger
Plaka Boyutu   100 x100 cm  200×200 cm
Paket                           10 adet     1 Paket 10 m² Satılır.
Kalınlık   30 mm     40 mm   50mm özel kesim mümkündür.
Renk                            Siyah ( koyu andazit gri ) ve beyaz standart, renkli üretimi mümkündür
Yoğunluk   50-60  Kğ / M³ densite yoğunluktadır. Ancak istenilen farklı yoğunluklarda üretim mümkündür
Sıcaklık Dayanımı   Yok
 Yapışkanlık   İsteğe Göre Fiyat Değişir
 Kullanım   Müzik odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayınevi, spor salonu, eğlence mekanları.
[Toplam:3    Ortalama:5/5]