Basotect Labirent Sünger

Basotect Labirent Sünger; Basf Basotect ® firmasının ürettiği vivol süngerler, labirent formu kazandırılmış, açık hücreli (gözenekli) melamin bazlı, yanmaz özellikte ses yalıtım ve izolasyon malzemesidir. Basotect Labirent Sünger termoset polimerden yapılmıştır. Bu sayede yükske sıcaklık dayanımının yanında düşük ağırlığı ve ısı yalıtımı özellikleri vardır.asotect nedeniyle üstün özellikleri uygulamaları ve sanayi (örneğin inşaat ve sanayi, otomotiv, ulaşım ve tüketici yani temizlik) çeşitli kullanılır. Hafif ve mineral lifleri hafif olduğu Basotect hızlı ve kolay monte edilebilir.

Basotect Labirent Sünger

Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır. Gürültü ihtiva eden tüm ortamlarda akustik düzenleme amaçlı, jeneratör, kompresör kabinlerinde sanayi makinelerinin kabinlerinde, havalandırma kanallarında ses sönümleyici olarak kullanılırlar. Otomotiv ve beyaz eşya sektöründe motor seslerinin yalıtımında kullanılırlar.

Labirent melamin akustik yanmaz süngerler Basf Melamine Acosutic Foam, beyaz ve gri renklerde üretilen hafif akustik köpük gurubundandır.

Renkli versiyonlarıda bulunan akustik labirent süngerler 100 cm x 100 cm ile 50 cm x 125 cm veya 50 cm x 100 cm panel ebatlarında satışa sunulmaktadır.Basotect Labirent Sünger

Basotect Labirent Sünger Kullanım Alanları

Müzik stüdyoları, sinema, tiyatro, fabrikalar, ofisler gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiğini iyileştirmek amaçlı kullanılan piramit veya viyol (karton yumurta kabı formu) şekilli sünger ürünlerdir. Poliüretan köpükten imal Echopol ve Firex ile melamin köpüğünden imal Basotect markalı ürünlerin farklı özellikleriyle alternatif seçimlere imkan sağlanır. Stoklarımızda mevcuttur.

Ses yalıtımı, bir mekandan diğer bitişik mekana ses enerjisinin geçiş yaparken iki mekanın ara kesitinde (duvar, döşeme, tavan) diğer mekana rahatsızlık vermeyecek belli bir orana indirgenmesi, ses azaltımıdır. Yumurta ve piramit süngerler ses yalıtım sisteminin bir parçası ve ses yalıtımına faydalı olmakla beraber esas görevleri iç ortamda ki ses enerjisinin yansımalarını engellemek, yansıma sürelerini  düzenleyerek iç ortam akustiğini istenilen amaca uygun hale getirmektir. Tek başlarına ses yalıtım malzemesi olarak kullanılmaları doğru değildir. Basotect Labirent Sünger

Basotect Labirent Sünger Teknik Özellikleri

Ürün Tipi   Basf Melamin Yanmaz  Sünger
 Plaka Boyuru   100 x100 cm      200×100 cm
 Paket   10 adet   1 Paket 10 m² Satılır.
 Kalınlık   30mm    40mm   50mm  özel kesim mümkündür.
 Renk   Siyah ( koyu andazit gri ) ve beyaz standart, renkli üretimi mümkündür
 Yoğunluk   20 ile 30 Kğ / M³ densite yoğunluktadır. Ancak istenilen farklı yoğunluklarda üretim mümkündür.
 Sıcaklık Dayanımı    Alev almaz sertifikalıdır
 Yapışkanlık   İsteğe Göre Fiyat Değişir
  Kullanım   Müzik odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayınevi, spor salonu, eğlence mekanları.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]